Bars Terapisi Bilimsel Araştırmaları

  7 Mart 2019 Perşembe  1603

Ünlü Nörolog Dr. Jeffrey şöyle der; “Neticeleri görünce çok şaşırdım. Birçok beyin şekilleri ve koşulları gördüm, ancak bu hayatımda karşılaştığım ilk bulgu. İlk defa, bir beynin size birazdan anlatacağım şeyleri yaptığını gördüm. Beni bu kadar şaşırtmak çok kolay değil. The Bars’ın oluşturduğu sonucu iki alana ayırıp, farklı perspektiften anlatmak istersek, bilimsel ve psikolojik olarak iki sonucumuz bulunmaktadır.”
“Tutarlılık, uyumluluk beynin bilgiyi işleme şeklidir. Bunun düşük ve yüksek olmak üzere iki çeşidi vardır. Evren ve tutarlılık, uyumluluk daha yüksek seviye bilince izin veren şeylerdir. Evrenle tutarlılık arasındaki bu ilişkinin çok önemli olduğunu bilecek seviyede bilimsel çalışmaya imza attım. Kişiler, eksiksiz kalp ve beyin tutarlılığı, uyumu olduğu zaman, metot ne olursa olsun, bu sihirli deneyimi yaşamaya ve sıraya giren enerjileri elde etmeye başlıyorlar. Bars uygulamasında gördüğüm, sadece bütün bir fiziksel uyumlanma değil, evrenle uyumlanma.
 
Beynin, Talamus diye adlandırılan, bütün bu frekansları düzenleyen bir bölümü vardır. Talamus, koku duyusu hariç, tüm sistemlerden gelen duyular için bir kapı olarak kabul edilir. Ayrıca amaca yönelik bilinçli davranışlardan sorumludur. Vücuda gelen çeşitli uyaranlara bir çeşit filtre görevi yapar. Bu sayede konsantrasyon sağlanabilir. Talamus’un büyük bir kısmı beyin yarım kürelerine gelen ve giden sinirlerin geçiş bölgesidir. Tüm duyusal impulslar büyük beyne giderken Talamus’tan geçer, duyusal uyarım burada oluşur.  Koku hariç, tüm duyusal uyaranlar için ara istasyondur. Uyaranları; azaltma, güçlendirme, iletmeme fonksiyonu mevcuttur. Önemsiz uyaranlar filtrede azaltılırken, önemliler artırılır. Bu sayede konsantrasyon mümkün olmaktadır, bu yolla istemli hareket düzenlenmesinde önemli rol oynar. Talamus’un üstünde Talamik Kapı (ara beyin) adlı bir şey vardır. Talamik Kapı’da, bir dizi ağ biçimi hücre olarak adlandırdığımız hücreler vardır. Bu ağ biçimi hücreler, diğer hücrelerin kendilerine bağlanmalarına izin verir; böylece beynin dışında, beden ekseniyle ilgili bir hücre sütunu büyür ve “Taç Çakra” adını verdiğimiz yere gelir. Bu, vücudun antenidir. Böylece sahadan salınım, titreşim olarak adlandırdığımız şey geldiğinde, taç çakranız boyunca içeri girer, Talamik Kapı’ya doğru aşağı iner ve beyninize girer. Bütün bu frekanslar burada dağıtılır, sonra da tınlama haline gelir. Bedeninizdeki hücreler bu enerjiyle tınlar. O halde bir düşünceniz olduğunda, bu nereden gelir? Bu, aşağıda beyninizin Korteks Altı Bölgesi’nde başlar. Talamik Kapı boyunca yukarı gider, Taç Çakra alanına gelir ve saha ile etkileşime geçer. Eğer bu enerjiyi tutarsanız ve bu enerjiyi 68 saniyeliğine dışarı çıkartırsanız, ortaya çıkan şey dalga enerjisidir. Bunu, o zaman süresince bir kez tuttuğunuzda, biraz önce duyduğunuz ve yaptığınız görüntüleme oluşacaktır. Bırakmanın arkasından, şimdi beyindeki parçacık enerjisini etkileyecek ve yeteri kadar enerji kütlesine sahip olacaktır. İşte burada, geçiş devreye girer.
 
O nedenle, bu düşünceleri ne kadar uzun tutarsanız, o kadar uzun süre onlarla çalışırsınız.
 
İşte Bars; bu enerjinin ve beynin aktif olma performansının maksimum seviyeye gelmesini sağlıyor. Ortaya çıkan sonuç muhteşem ve eminim ki her biriniz, bu enerjiyi kendi içinizde onunla çalışmaya başlayarak kullanma yeteneğine sahipsiniz.”
 

 
DR. LİSA COONEY'NİN DÜZENLEME TERMOMETRESİ YÖNTEMİ İLE YAPTIĞI ARAŞTIRMA
 
Termometri; Amerika’da, biyolojik tıpta yeni bir çağ açan teşhis yöntemi olarak tanımlanan bir atılımdır. Sonuçlar, genelde tanı konmasından yıllar önce hastalık tespitine katkı sağlayabilecek faktörleri teşhis edebileceğini klinik olarak kanıtlamaktadır.
 
2015 yılında, Dr. Lisa Cooney ve Linda Adamowski, Access Consciousness® vücut işlemlerinin Access Bars®'ın oluşturuğu fizyolojik değişiklikleri göstermek için doğrulanabilir kanıtlar bulmak için Thermometry'yi kullandı.
 
Termometrinin gösterdikleri şöyledir: Vücut toksisitesi, vücudun detoks olma kapasitesi, vücutta bağışıklık sisteminin yüklendikleri, endokrin dengesizlikleri, organ-sistem fonksiyonları ve sağlıklı dolaşımın vücutta hangi seviyelerde olduğudur. 
 
Vücudun içinde tüm olanların grafik sunumunu verir, acısızdır, cerrahi müdahale olmadan teknolojik bir yöntemdir ve ayrıntılı hasta raporu sunar.
 
Yapılan The Bars, ileri düzey vücut terapileri ve enerji terapileri sonrasında alınan bazı sonuçlar şöyle;
 
 Sağlıklı bir düzenleme için vücudun hızlı bir biçimde detoksu
 Organların hücresel fonksiyonlarının iyileşmesi
 Vücudun fizyolojik değişimi uyarma kabiliyeti
 Bağışıklık sisteminin üzerindeki yükün azalması ve sistemin fonksiyonunun iyileşmesi
 Tüm vücut dolaşımında hızlanma
 Psikosomatik travma kalıplarının ortadan kalkması
 Tıkanıklık, iltihap, toksisite de azalma
 Hastalık ve kronik rahatsızlıkların erken uyarı belirtileri
 Zihinsel netliğin, problem çözme becerisinin ve motivasyonun artışı
 Depresif ve kaygı eğilimlerini ve kaygı eğilimlerin yönetme kabiliyetinin artışı
 Belirgin bir şekilde neşe, mutluluk ve enerji artışı
 Cerrahi müdahaleden sonra daha çabuk iyileşme sürecinin sağlanması ve acının azalması
 Davranışsal kalıpların, bağımlılıkların ve fizyolojik düzensizliklerin ortadan kalkması
 İçsel ve kişilerarası çatışmaların azalması
 Rahatsızlıklara bağlı olarak ortaya çıkan stres ve travmaların azalması
 Daha huzurlu bir hâl alanına sahip olmak
 Daha derin bir rahatlama ve kesintisiz uyku sağlaması
 

Sosyal Ağlarda Paylaş
Bu içerik 1603 kez okundu.