İlişki ve Evlilik Danışmanlığı

İlişkilerinizde sorunlar mı yaşıyorsunuz? Güvenilir tekniklerle çözmeye ne dersiniz?

Günümüzde, sağlıklı ve mutlu ilişkileri devam ettirmek oldukça büyük önem taşımaktadır. İlişkilerini iyi yönetebilen kişilerin, hayatın hemen her alanında mutlu olduklarını görmekteyiz. İlişkilerinde mutsuz olan kişilerin ise, hayatlarının her alanında zorlandıkları ve mutlu olamadıkları  yadsınamaz bir gerçektir.

İnsan, yaşam yolculuğuna toplumu oluşturan yapıların en küçüğü ve en önemlisi olan ailede başlar. Bireye, yaşamda gerekli olan bilgi, beceri ve tutumlar öncelikle aile içerisinde kazandırılır. Bu kazanımların en önemlilerinin başında diğer insanlarla nasıl ilişki geliştirileceği gelmektedir.

İlişki danışmanlığı, kişilerin ilişki kalitesini yükseltmek, daha mutlu ve nitelikli ilişkiler geliştirmesine olanak sağlamak amacını taşır. Aynı zamanda ilişkilerde seyreden bireylerin partnerlerini daha iyi tanıyabilmelerini, ilişkilerinde farkındalık kazanmalarını, mutlu olmalarını, partnerleri ile güven ilişkisi geliştirmelerini, girişken davranış kazanmalarını,  öfke ve kriz sürecini yönetebilmelerini, kaygı ve stres yönetimi, öfke kontrolü, zor insanlarla baş etme, uyumsuzluk ve kişiler arası çatışmayı çözebilmeye yönelik donanım oluşturur. Böylece bireylerin kendilerini daha iyi tanımalarını ve bilinçli kararlar vererek kendilerine ve partnerlerine olan güvenlerinin gelişmesini sağlar.

Bir insanın ilişkilerinin niteliği, o insanın yaşamının kalitesini belirler.
İlişkide ki sorunların çözümü, iyi niyete ve bu sorunların altında yatan süreçlerin bilinmesine bağlıdır. İlişki konularında bilinçlenme, bireye mutlu bir ilişki yürütmenin yolunu sağlar.

Bu danışmanlık hizmeti ile birlikte; ilk tanışmadan itibaren ilişkilerin sağlıklı yürütülüp yürütülmediğini analiz edebilir, ilişkinizin gidişatını değiştirebilir, ilişkinizi yeniden yapılandırabilirsiniz. Bireylerin ilişkilerini değerlendirmesi, eş seçme, evliliğe karar verme, evlilik süreci ve evliliğe uyum sağlama, yaşanabilecek kriz durumları, ayrılık ve boşanma sonrası travma durumlarında kolaylıkla destek alabilir, onu kendinize aşık edebilir ve ilişkinizle ilgili aklınıza gelebilecek her türlü sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

İlişki ve Evlilik Danışmanı Sibel BÜLBÜL
Bilgi ve Randevu İçin
  Whatsapp: +90 505 745 07 42
Bu İçeriği Sosyal Ağlarda Paylaş
Bu içerik 1026 kez okundu.